Torunianie na najsłynniejszym wydarzeniu filmowym.

Torunianie na najsłynniejszym wydarzeniu filmowym.

[2024-03-01]

Gala rozdania Oscarów, najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina, wśród twórców i miłośników filmu rozpala wyobraźnie i budzi niezwykłe emocje. W tym roku na zaproszenie szefa Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej  Billa Kramera w wydarzeniu udział wezmą Prezes Fundacji Tumult i jednocześnie Dyrektor Festiwalu EnergaCAMERIMAGE Marek Żydowicz oraz Dyrektor Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE Kazimierz Suwała.

Obecność na wydarzeniu przedstawicieli Festiwalu EnergaCAMERIMAGE i ECFC to potwierdzenie wyjątkowej pozycji toruńskiego wydarzenia w świecie polskiego i światowego filmu oraz rosnącej rozpoznawalności najmłodszej toruńskiej instytucji kultury, jaką jest ECFC. Szef Akademii Bill Kramer odwiedził Toruń podczas ostatniej edycji EnergaCAMERIMAGE i w trakcie specjalnego seminarium poświęconego tworzeniu nowych ośrodków kulturalnych zapowiedział, że kierowana przez niego organizacja planuje blisko współpracować z ECFC. Do Torunia trafiać mają m.in. wystawy związane z kinematografią prezentowane w Muzeum Akademii Filmowej. Wspólpraca międzynarodowa ma być kluczem dla sukcesu ECFC, które powstanie na toruńskich Jordankach do 2028 roku. W trakcie pobytu w Los Angeles torunianie nie tylko odwiedzą muzeum, ale będą również kontynuować rozmowy na temat zapowiedzianej kooperacji. Szczelnie wypełniony spotkaniami ponad tygodniowy pobyt w Kalifornii będzie dla nich niezwykłą okazją do zaprezentowania dorobku EnergaCAMERIMAGE, ale również pozwoli na wymianę doświadczeń i pogłębienie współpracy z najważniejszymi przedstawicielami światowego przemysłu filmowego. Będzie to także szansa na nawiązanie nowych relacji i zdobycie kontaktów, które pozwolą na dalsze rozwijanie Festiwalu i instytucji.

Marek Żydowicz i Kazimierz Suwała po raz drugi wezmą udział w gali Oscarów, poprzednio uczestniczyli w niej w 2018 roku na zaproszenie przyjaciela EnergaCAMERIMAGE John’a Bailey’a. W kolejnym roku Festiwal powrócił do Torunia, a do naszego miasta przyjechały takie postaci jak: Quentin Tarantino, Richard Gere, Danny De Vito, Josh Hartnett i Edward Norton. Jakie będą efekty tegorocznej wizyty Marka Żydowicza i Kazimierza Suwały przekonamy się z pewnością już niedługło.

 

Powiedzieli o ECFC

 

Biegać, skakać. Latatać, pływać. W tańcu ruchu wypoczywać.
Jan Brzechwa
Dyrektor Akademii Pana Kleksa

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.