Rusza 31. edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE

Rusza 31. edycja Festiwalu EnergaCAMERIMAGE

[2023-11-11]

Dziś rozpoczyna się doroczne święto kina, 31. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE. Festiwal zainicjuje uroczysta Ceremonia Otwarcia oraz premierowy seans wyjątkowego filmu Biedne istoty w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. To niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że zarówno pierwszy pokaz, który odbędzie się w ramach Ceremonii Otwarcia, jak i drugi pokaz, zaplanowany na niedzielę, zapowiedzą uznany autor zdjęć i laureat Złotej Żaby Robbie Ryan oraz nominowany do Oscara® aktor i wieloletni przyjaciel festiwalu Willem Dafoe. Obaj artyści spotkają się również z publicznością po obu seansach.

Willem Dafoe to aktorska legenda i zarazem jeden z najbardziej wszechstronnych artystów współczesnego kina. W trakcie czterech dekad kariery zawodowej wystąpił w ponad stu filmach, tworząc szereg wspaniałych kreacji. Pamiętamy go z takich produkcji jak Missisipi w ogniu Alana ParkeraDzikość serca Davida LynchaŻyć i umrzeć w Los Angeles Williama FriedkinaPodwodne życie ze Stevem Zissou Wesa AndersonaOstatnie kuszenie Chrystusa Martin Scorsesego, Spider Man Sam RaimiegoMargines życia Paul SchraderaPasolini Abla FerraryAntychryst Larsa Von Triera czy Lighthouse Roberta Eggersa.

Willem Dafoe był czterokrotnie nominowany do Oscara® za role weterana wojny w Wietnamie sierżanta Eliasa w Plutonie Olivera Stone'a, przesadnie oddanego sztuce aktorskiej aktora Maxa Schrecka w Cieniu wampira E. Eliasa Merhige'a, menedżera specyficznego hotelu Bobby'ego w Projekcie Floryda Seana Bakera oraz legendarnego malarza Vincenta van Gogha w Van Gogh. U bram wieczności Juliana Schnabla.


Premierowy pokaz Biednych istot odbędzie się 11 listopada w Centrum Festiwalowym – CKK Jordanki w Toruniu i będzie częścią Gali Otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2023 (obowiązują zaproszenia, jednakże w miarę dostępności wolnych miejsc, na seans zapraszamy również posiadaczy kart wstępu). Przy okazji drugiego pokazu, który odbędzie się 12 listopada w sali nr 9 Cinema City, obowiązują normalne festiwalowe reguły wstępu.

Więcej informacji o rozpoczynającym się Festiwalu EnergaCAMERIMAGE znaleźć można na stronie www.cameriamge.pl

 

Powiedzieli o ECFC

 

Biegać, skakać. Latatać, pływać. W tańcu ruchu wypoczywać.
Jan Brzechwa
Dyrektor Akademii Pana Kleksa

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.