Toruń i województwo kujawsko-pomorskie to region o niezwykłym potencjale o czym przekonują się także filmowcy biorący udział w festiwalu EnergaCAMERIMAGE. ECFC dysponować będzie infrastrukturą, która pozwoli wykorzystać ten potencjał w zakresie produkcji filmowej. Wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt - hala zdjęciowa, montażownie, studia nagraniowe, przestrzenie do postprodukcji materiałów filmowych będą wynajmowane komercyjnie, ale będą mogły także służyć wszelkiego rodzaju seminariom, warsztatom i szkoleniom realizowanym w obiektach instytucji. Oferta Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage będzie w tej dziedzinie unikalna nie tylko w skali regionu, ale i tej części naszego kraju. Do tej pory twórcy chcący realizować swoje filmowe projekty w województwie kujawsko – pomorskim nie mieli w pełni profesjonalnego zaplecza dla swoich produkcji.

 

Budowa ECFC zmieni ten stan rzeczy i sprawi, że region stanie się atrakcyjną destynacją dla branży filmowej. Infrastruktura ECFC pozwoli rozwinąć skrzydła lokalnym twórcom i zachęci uznanych artystów do realizacji swoich produkcji w Toruniu i w regionie. Twórcy festiwalu Camerimage przez 30 lat funkcjonowania imprezy wielokrotnie udowodnili, że potrafią ściągać na nią największe gwiazdy polskiego i światowego kina. Artystów urzeka niezwykły klimat imprezy i energia, która emanuje z jej uczestników. Mistrzowie kina wracają na Camerimage nie tylko jako jego goście, ale także by realizować swoje filmowe projekty. Tak powstały m.in. produkcja Davida Lyncha „Inland empire” czy film dokumentalny „Side by Side” w reżyserii Keanu Reevesa. To kiedy w Toruniu powstanie film firmowany nazwiskiem twórcy światowego formatu, dzięki budowie ECFC, jest tylko kwestią czasu. Dostęp do najnowszych technologii i możliwości realizacyjnych, stymulować będzie również lokalne środowisko filmowe tworząc komfortowe warunki do prowadzenia działalności twórczej.

 

Powiedzieli o ECFC

 

Odbieram powrót festiwalu z nową infrastrukturą jako wielką szansę. Mam wrażenie, że może to być krok milowy w myśleniu o mieście, który wyzwoli ukryty dotychczas potencjał. Stworzy nowe miejsca pracy, głównie dla młodych dobrze wykształconych ludzi.
Ryszard Kruk – filmowiec

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.