Każdego dnia w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage odbywać się będą wydarzenia związane z filmem i sztukami wizualnymi. Obok festiwali, przeglądów i premierowych projekcji w budynkach ECFC funkcjonować będzie kino studyjne prezentujące najważniejsze osiągnięcia kinematografii. W muzeum i galerii sztuki prowadzona będzie stała działalność wystawiennicza związana z filmem i designem. Dostęp do studia nagraniowego i sal kinowych oraz stworzenie dedykowanej celom edukacyjnym przestrzeni w jednym z budynków ECFC, pozwoli instytucji prowadzić bogate działania edukacyjne w zakresie sztuk audiowizualnych. Program instytucji budowany będzie w oparciu o bogate kontakty i wiedzę twórców Festiwalu EnergaCAMERIMAGE w taki sposób by rozwijał i uzupełniał dostępną w mieście ofertę kulturalną, edukacyjną i zapewniał rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi Toruń ma szansę stać się miejscem wymiany wiedzy i źródłem inspiracji dla twórców.

 

 

 

Siedziba ECFC, będzie unikalnym w skali kraju obiektem, spełniającym wszelkie wymogi organizatorów, najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych. Efektowna sala główna oraz zespół sal kinowych o różnej wielkości i możliwościach aranżacyjnych zaprojektowane zostaną przy udziale profesjonalistów z branży audiowizualnej, znających potrzeby i oczekiwania tak twórców jak i producentów spektakularnych widowisk. Różnorodność dostępnych pomieszczeń umożliwi organizowanie w budynkach ECFC również wydarzeń niszowych ale zasługujących na odpowiednią oprawę. By wykorzystać potencjał obiektu, ECFC prowadzić będzie kino studyjne, które obok propozycji repertuarowych prezentować będzie arcydzieła polskiego i światowego kina. W budynku ECFC zaplanowano także przestrzeń przeznaczoną na organizacje wystawy stałej i wystaw czasowych poświęconych sztuce audiowizualnej i designowi. To swoiste muzeum wyobraźni, współtworzone przez międzynarodowych partnerów festiwalu EnergaCAMERIMAGE kierować będzie swoją ofertę zarówno do mieszkańców miasta jak i turystów.

 

Powiedzieli o ECFC

 

Centrum filmowe i kulturalne tej rangi w mieście, które od lat się pauperyzuje, przywraca nadzieję na zatrzymanie tego procesu. Taki ośrodek daje nadzieję na coś więcej. Na normalność, otwarte horyzonty, międzynarodowy rozmach, nowe miejsca pracy i chociaż częściową redukcję dysproporcji kulturowych. Naprawdę się cieszę. Miejsca tworzą widownię i środowiska.
Tomasz Organek – Muzyk

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.