Kino CAMERIMAGE powraca z nowym programem!

Kino CAMERIMAGE powraca z nowym programem!

[2024-03-01]

Po krótkiej przerwie powraca z nowym programem Kino CAMERIMAGE! W sercu Rynku Nowomiejskiego w budynku Fundacji Tumult od dwóch lat funkcjonuje kino, które jako jedyne w naszym mieście należy do prestiżowej Sieci Kin Studyjnych. Organizatorem Kina CAMERIMAGE jest Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE. 

Trzeci sezon kino rozpocznie 1 marca od projekcji… spektaklu teatralnego „Fleabag” zarejestrowanego na londyńskim West Endzie. Przedstawienie gościło już w Kinie CAMERIMAGE w ubiegłym roku i cieszyło się olbrzymią popularnością. Obsypany nagrodami monodram stał się inspiracją dla kultowego serialu BBC. Jego twórczyni i jednocześnie odtwórczyni głównej roli, Phoebe Waller-Bridge, z uwagą, dystansem i ogromną wrażliwością przygląda się głównej bohaterce i jej z pozoru zwykłemu życiu, bezlitośnie, celnie i przezabawnie puentuje absurdy życia współczesnej młodej kobiety. Również 1 marca czeka nas w Kinie CAMERIMAGE przedpremierowy pokaz filmu „Bękart” w reżyserii Nikolaja Arcel’a, ze zdjęciami Rasmus’a Videbæk’a i z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Produkcja zdobyła nagrodę specjalną na zeszłorocznym Festiwalu w Wenecji i była tegorocznym duńskim kandydatem do Oscara. Film można było wcześniej zobaczyć podczas Festiwalu EnergaCAMERIMAGE 2023. W kolejnych dniach w Kinie CAMERIMAGE królować będą filmy, które zostały w tym roku nominowane do Oscara, będzie to doskonała okazja, by nadrobić braki przed uroczystą galą organizowaną przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej 10 marca 2024 w Dolby Theatre w Los Angeles.

To jednak tylko początek, podobnie jak w poprzednich latach do Kina CAMERIMAGE ma przyciągać widzów nie tylko program, w którym znajdą się niezapomniane klasyki światowego kina, ale także wydarzenia specjalne i spotkania z twórcami. W ciągu ostatnich dwóch lat Kino CAMERIMAGE odwiedzili tacy artyści jak Krzysztof Zanussi, Andrzej Seweryn, Jerzy Skolimowski, Magdalena Zawadzka, Eryk Kulm, Karolina Gruszka i wielu innych. To także w Kinie CAMERIMAGE publiczność po raz pierwszy w Polsce mogła oglądać ostatni film Krzysztofa Zanussiego „Liczba doskonała”,  a fani filmu „Znachor”, mieli okazję uczestniczyć w jednej z zaledwie kilku projekcji kinowych nowej wersji tej kultowej polskiej produkcji. Kino CAMERIMAGE organizuje również warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych. W programie kina w tym roku ponownie znajdą się także m.in. cykle „Seans bez kasy”, z którego można skorzystać za darmo, a także „Kino dla seniorów”, w którym to cyklu prezentowane będą produkcje wybrane z myślą o starszych odbiorcach. Dzięki uczestnictwu w Sieci Kin Studyjnych Kino CAMERIMAGE będzie także prezentować unikalne propozycje wyświetlane w Kinach należących do sieci. Wśród tegorocznych propozycji znajdą się po raz drugi najwybitniejsze filmy polskiej kinematografii zebrane w 2 części cyklu „Krótka historia polskiego kina”.

Już dziś pod adresem https://kinocamerimage.bilety24.pl/ zakupić można wejściówki na pierwsze projekcje drugiego sezonu działalności Kina CAMERIMAGE w cenach 15 zł za bilet normalny i 12 zł za bilet ulgowy (+1 zł opłaty transakcyjnej). W Kinie obowiązywać tradycyjnie będą także zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Karty Moja Starówka, oraz Karty Absolwenta UMK. Program kina śledzić można na bieżąco w mediach społecznościowych kina oraz na stronie http://kinocamerimage.pl. Funkcjonowanie Kina CAMERIMAGE możliwe jest dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Powiedzieli o ECFC

 

Biegać, skakać. Latatać, pływać. W tańcu ruchu wypoczywać.
Jan Brzechwa
Dyrektor Akademii Pana Kleksa

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.