Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE stanie się domem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE -  największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego sztuce autorów zdjęć filmowych. Festiwal narodził się w Toruniu, gdzie odbyło się jego sześć pierwszych edycji. Pomysłodawcą Camerimage był Marek Żydowicz, który do dziś jest Dyrektorem Festiwalu. Od 2000 roku festiwal odbywał się najpierw w Łodzi a następnie Bydgoszczy. W 2019 roku EnergaCAMERIMAGE powrócił do Torunia gdzie znalazł najlepsze warunki do dalszego funkcjonowania. Budowa Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE zwiąże wydarzenie na stałe z Toruniem i da impuls do dalszego rozwoju imprezy.Każdego roku Festiwal przynosi miastu i lokalnej społeczności wymierne korzyści nie tylko w postaci ekwiwalentu reklamowego związanego z rozpoznawalnością imprezy, ale przede wszystkim zwiększonego zainteresowania miastem w martwym turystycznie okresie roku.

 

Większość budżetu imprezy na który składają się w dużej mierze pieniądze od sponsorów oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostaje w regionie. Na Festiwalu korzysta między innymi branża hotelarska, gastronomiczna, transportowa oraz inne instytucje kultury. Kolejne edycje festiwalu, dzięki jego renomie i klimatowi wydarzenia, przyciągają do Torunia tysiące młodych ludzi, którzy traktują EnergaCAMERIMAGE jako miejsce inspiracji i rozwoju.  Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. EnergaCAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

 

 

Powiedzieli o ECFC

 

ECFC nada miastu nowych walorów rozwojowych. Toruń jest miastem historycznym, uniwersyteckim, ale kultura jest czymś, co na co stawiamy bardzo wysoko. Toruń nie będzie nigdy ośrodkiem wielkoprzemysłowym, ale w sferze nauki, kultury w szerokim zakresie spowoduje, że nabierze blasku
Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.