Nowoczesny obiekt, który wypełni lukę w polskiej  infrastrukturze kulturalnej, będzie jednym z najważniejszych punktów na filmowej mapie Polski a wraz z Centrum Sztuki Współczesnej i Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki stworzy kulturalne centrum Torunia. ECFC będzie instytucją, działającą przez cały rok, na wielu polach aktywności związanej z kulturą audiowizualną. Instytucją otwartą na wszystkich gości w tym szczególnie środowiska twórcze, które mogą wzbogacić program jej działalności. Funkcjonowanie Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE finansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminę Miasta Toruń. Dzięki działalności instytucji zwiększy się dostęp mieszkańców miasta do kultury, na najwyższym, nie tylko krajowym, ale i międzynarodowym poziomie. Usytuowanie ECFC w najbliższym sąsiedztwie toruńskiej starówki, gdzie zlokalizowana jest baza hotelowa i gdzie wszyscy goście Centrum znajdą interesującą ofertę gastronomiczno rozrywkowo-kulturalną wpłynie na atrakcyjność komercyjnego wynajmu przestrzeni ECFC.

 

 

Od wielu lat obserwować możemy powstawanie w całej Polsce interesujących obiektów przeznaczonych na cele kulturalne. Zapewniając bogatą ofertę wydarzeń artystycznych wpływają one na atrakcyjność ośrodków, które zdecydowały się na takie inwestycje oraz skutecznie budują ich rozpoznawalność. W niezwykle konkurencyjnym świecie, każde miasto szuka swoich przewag mogących przekonać przedsiębiorców do inwestowania środków i tworzenia atrakcyjnych miejsc pracy. Nie bez znaczenia dla podejmowanych decyzji są również inwestycje takie jak ECFC, nadające miastu nowoczesny charakter, wpływające na jego prestiż i otwierające przed Toruniem nowe możliwości rozwoju. Osłabione kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa lokalne przedsiębiorstwa potrzebują impulsu i bodźca ożywiającego lokalną gospodarkę i zachęcającego zewnętrzny kapitał do lokowania środków finansowych właśnie w Toruniu. Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE ma szansę stać się katalizatorem takich procesów pozytywnie wpływając nie tylko na samo miasto ale i jego najbliższe otoczenie.

 

Powiedzieli o ECFC

 

To budynek, który będzie własnością publiczną. Będzie on funkcjonował 365 dni w roku i nie będzie zaspokajał tylko potrzeb festiwalu, ale będzie realizował całoroczny program, nie tylko w zakresie pokazów filmowych, ale także pokazów wystawienniczych. Ten budynek będzie pierwszym miejscem w Polsce, gdzie będzie można organizować wydarzenia rangi światowej o charakterze premierowym.
Marek Żydowicz – Prezes Fundacji Tumult

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.