ERBUD SA wybrany wykonawcą studia filmowego

ERBUD SA wybrany wykonawcą studia filmowego

[2023-09-06]

Firma Erbud SA została wybrana wykonawcą studia filmowego, będącego pierwszą realizowaną częścią Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE. Budowa potrwać ma 22 miesiące i kosztować będzie netto 89 milionów złotych (89.790.187,20 zł).

Pozwolenie na budowę studia prezydent Torunia Michał Zaleski uroczyście przekazał przedstawicielom i pomysłodawcom powstania ECFC w trakcie trwania ubiegłorocznej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy ruszyło w marcu tego roku, prowadzono je w formule dialogu konkurencyjnego, którą stosuje się w przypadku projektów szczególnie złożonych i innowacyjnych. Realizacją prac budowlanych w postępowaniu zainteresowanych było siedem podmiotów. Finalnie swoje oferty złożyło sześć z nich, najwyżej oceniona została oferta firmy Erbud S.A. To kiedy podpisana zostanie umowa ze zwycięzcą uzależnione jest od tego czy pozostałe firmy uczestniczące w postepowaniu zdecydują się na skorzystanie z procedury odwoławczej.

Budynek studia filmowego robić będzie niezwykłe wrażenie zarówno z zewnątrz, dzięki oryginalnemu projektowi uznanej austriackiej pracowni architektonicznej Baumschlager Eberle Lustenau jak i w wewnątrz budynku dzięki ultranowoczesnemu unikalnemu wyposażeniu. W Toruniu realizować będzie można całe filmy, począwszy od rejestracji zdjęć w unikalnej technologii „mixed reality” kończąc na skomplikowanej postprodukcji. Studio filmowe ECFC przyciągać ma do miasta produkcje filmowe, telewizyjne i reklamowe. Obiekt stanie się także naturalnym zapleczem dla całorocznej działalności edukacyjnej, która realizowana będzie w Europejskim Centrum Filmowym Camerimage i która skierowana będzie do osób zainteresowanych sztuką ruchomego obrazu. Środki finansowe pozyskane dzięki działalności studia i realizacji w nim produkcji filmowych wspierać będą utrzymanie całego obiektu.

Budowa studia to pierwszy etap inwestycji, w drugim etapie zbudowana zostanie pozostała część siedziby ECFC a w niej Sala główna mogąca pomieścić ponad 1500 widzów, Centrum Edukacji, Przestrzeń Targowa, Dom Kina oraz parking podziemny.

Pełna informcja w pliku: zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Powiedzieli o ECFC

 

Biegać, skakać. Latatać, pływać. W tańcu ruchu wypoczywać.
Jan Brzechwa
Dyrektor Akademii Pana Kleksa

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.