Obiekty ECFC będą dostępne dla wynajmu komercyjnego stając się najnowocześniejszą przestrzenią w regionie umożliwiającą organizację najważniejszych wydarzeń z różnych dziedzin nauki i biznesu w tym m.in. zjazdów i sympozjów dla nawet kilku tysięcy uczestników. Możliwości jakie proponować będzie ECFC uzupełnią ofertę logistyczno-organizacyjną dla tych wydarzeń i instytucji, które nie mogły do tej pory pomieścić lub realizować swych wydarzeń w dostępnej w Toruniu infrastrukturze. Działalność komercyjna ECFC zwiększy rentowność instytucji i co najważniejsze pozwoli na pojawienie się nowych wydarzeń na mapie kulturalnej Torunia. Usytuowanie Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage tuż przy toruńskiej starówce, daje niezwykłe możliwości wykorzystania go w sposób komercyjny.  Biskość centrum miasta, gdzie zlokalizowana jest baza hotelowa i gdzie znaleźć można interesującą ofertę gastronomiczno-rozrywkową wpłynie na atrakcyjność oferty wynajmu przestrzeni ECFC.

 

Reprezentacyjna sala główna na ponad 1500 osób wraz z eleganckim foyer będzie jedyną w Polsce przestrzenią w której w pełni profesjonalnie organizować będzie można wszelkiego rodzaju premiery i wydarzenia filmowe. Niezwykłe walory estetyczne i użytkowe siedziby ECFC sprawią, że stanie się on realną konkurencją dla obiektów usytuowanych w innych miastach w centrach i galeriach handlowych. Możliwość przyjęcia dużej liczby gości, ekskluzywny charakter obiektu, oraz bogate możliwości wykorzystania i aranżacji wnętrz ECFC przyciągną do Torunia organizatorów prestiżowych konferencji i zjazdów. W obiektach ECFC zaplanowano powstanie przestrzeni targowo- wystawowej, która w połączeniu z możliwościami jakie dają pozostałe części budynku sprawi, że Centrum dysponować będzie najatrakcyjniejszą w regionie ofertą dla organizatorów wydarzeń wystawienniczych na najwyższym poziomie.

 

Powiedzieli o ECFC

 

Musimy przyjąć do wiadomości, że Toruń musi się rozwijać. Musimy patrzeć na tego typu inwestycje w sposób dynamiczny. My nie tylko budujemy ten budynek. Powinniśmy myśleć też o tym ,by ten budynek działał, a więc stał się przestrzenią dla szeroko rozumianej branży filmowej i przedsięwzięć biznesowych, które mogłyby być na tym terenie realizowane.
Henryk Dulanowski – Izba Przemysłowo Handlowa

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej inwestycja.ecfcamerimage.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.